O mne

Joga - ňou žijem, teším sa z nej, keď Vás vediem alebo keď som vedená.

Pre mňa je joga krásny spôsob ako kreatívne rozhýbať, posilniť a ponaťahovať telo a ako udržať myseľ tu a teraz.

Základy mám vybudované na Hatha Joge, avšak našla som sa vo Vinyasa Joge – dáva mi priestor na kreativitu, prúdenie v rytme dychu, hru a dobrý pocit samej zo seba. Intenzívne sa taktiež venujem Hormonálnej Jogovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. Táto terapia mi do života vnáša vyrovnanosť a pohodu.

Moja joga cesta začala v roku 2013 v Kambodži, kde som 3 mesiace učila angličtinu ako dobrovoľníčka. Rozvíjala sa rýchlym tempom na Bali, v Thajsku, v Indii a Nepále, kde som strávila ďalších 9 mesiacov a kde som navštevovala rôzne štúdiá a spoznala rôznych učiteľov, ktorí vyformovali to, ako dnes ponímam tento úžasný proces. Práve v tom čase v Indii som stretla swamiho, s ktorým sme ako skupinka priateľov strávili 3 mesiace praktizovaním pranayamy a tzv. Sanjeevani Shakti Kriya – očistné dýchanie a cviky – o tých zážitkoch, keď príde správny čas, raz napíšem. Tu som si aj zapriala, že sa raz joge budem venovať naplno. Od toho roku sa moje cesty do Ázie zmenili z bezcielneho backpackovania na cesty za jogou. O pár rokov neskôr (2016) som sa rozhodla, že nastal čas sa opäť posunúť v joge ďalej a zúčastnila som sa mesačného intenzívneho treningu pre učiteľov v Indii, Dharamkot. Počas tréningu sme mali šťastie sa zúčastniť aj 3 dňových prednášok HH Dalai Lama v McLeod Ganj. Po návrate späť do Londýna, kde som v tom čase žila, som zvoľna pokračovala a navštevovala rôzne štádiá. Naplno som sa joge začala venovať po návrate na Slovensko, keď som skoro hneď začala s výučbou. Odvtedy je joga mojou každodennou súčasťou.

Nemám konkrétneho učiteľa alebo guru, ktorý by ma viedol určitým smerom. Inšpirujú ma ľudia, ktorí sú zanietení pre to, čo robia a z ktorých cítim, že žijú tým, čo učia (pozri Carrie Owerko, Dinah Rodrigues). Na mojich lekciách dbám na správne a bezpečné prevedenie asán. Technika je pre mňa veľmi dôležitá a myslím si, že na pevných základoch sa dá potom budovať. Mám rada, keď je nálada na hodine uvoľnená a priateľská. Úplne najradšej mám jogu so začiatočníkmi. Mám vypracovaný podrobný materiál a program a veľmi ma baví predávať svoje skúsenosti ďalej.

joga 3

Certifikácia

Momentálne pôsobím v Trenčíne a v Novom Meste nad Váhom a veľmi sa teším, keď už sa opäť všetci stretneme na podložkách.

Mirka

Súkromné lekcie

Ak máte radšej individuálny prístup, uprednostňujete prístup 1:1 alebo máte zdravotné problémy a potrebujete osobitnejšie nasmerovanie, súkromné lekcie sú pre vás ako stvorené (pre jednotlivcov alebo pre skupiny do 5 ľudí)

Firmy

Joga na pracovisku má podložené benefity pre zamestnancov. V zahraničí je to veľký trend, ktorý sa postupne dostáva aj do slovenských firiem a na úrady. 

YOGA IN ENGLISH

Should you wish to do yoga in Trenčín or nearby I would be delighted to hear from you.

I teach Hatha, Ashtanga, Vinyasa, Yin or Hormonal Yoga Therapy by Dinah Rodrigues.