O mne

Joga - ňou žijem, teším sa z nej, keď Vás vediem alebo keď som vedená.

Pre mňa je joga krásny spôsob ako kreatívne rozhýbať, posilniť a ponaťahovať telo a ako udržať myseľ tu a teraz.

Základy mám vybudované na Hatha Joge, avšak našla som sa vo Vinyasa Joge – dáva mi priestor na kreativitu, prúdenie v rytme dychu, hru a dobrý pocit samej zo seba. Intenzívne sa taktiež venujem Hormonálnej Jogovej Terapii podľa Dinah Rodrigues. Táto terapia mi do života vnáša vyrovnanosť a pohodu.

Moja joga cesta začala v roku 2013 v Kambodži, kde som 3 mesiace učila angličtinu ako dobrovoľníčka. Rozvíjala sa rýchlym tempom počas mojich ciest v juhovýchodnej Ázii, kde som v tom čase strávila 9 mesiacov a kde som navštevovala rôzne štúdiá a spoznala rôznych učiteľov, ktorí vyformovali to, ako dnes ponímam tento úžasný proces. Počas tejto mojej zatiaľ životnej cesty som si priala, že raz sa joge budem venovať naplno. Od toho roku sa moje cesty do Ázie zmenili z bezcielneho backpackovania na cesty za jogou. O pár rokov neskôr (2016) som cítila, že nastal čas sa opäť posunúť v joge ďalej a zúčastnila som sa mesačného 200h učiteľského tréningu v Indii. Po návrate späť do Londýna, kde som v tom čase žila, som zvoľna pokračovala a navštevovala rôzne štúdiá a učila sa od najlepších v meste. Naplno som sa joge začala venovať až po návrate na Slovensko. Odvtedy je joga mojou každodennou súčasťou.

Nemám konkrétneho učiteľa alebo guru, ktorý by ma viedol určitým smerom. Inšpirujú ma ľudia, ktorí sú zanietení pre to, čo robia a z ktorých cítim, že žijú tým, čo učia. Postupne som prišla na to, že najlepším guruom sme si sami sebe, keď sa na seba napojíme a počúvame naše telo a dušu. 

Na mojich lekciách dbám na správne a bezpečné prevedenie asán. Technika je pre mňa veľmi dôležitá pretože na pevných základoch sa dá potom zdravo budovať. 

Certifikácia

Súkromné lekcie

Ak máte radšej individuálny prístup, uprednostňujete prístup 1:1 alebo máte zdravotné problémy a potrebujete osobitnejšie nasmerovanie, súkromné lekcie sú pre vás ako stvorené (pre jednotlivcov alebo pre skupiny do 5 ľudí)

Firmy

Joga na pracovisku má podložené benefity pre zamestnancov. V zahraničí je to veľký trend, ktorý sa postupne dostáva aj do slovenských firiem a na úrady. 

YOGA IN ENGLISH

Should you wish to do yoga in Trenčín or nearby I would be delighted to hear from you.

I teach Hatha, Ashtanga, Vinyasa, Yin or Hormonal Yoga Therapy by Dinah Rodrigues.