Hormonálna Jogová Terapia

Hormonálna jogová terapia podľa Dinah Rodrigues

Čo je to Hormonálna Jogová Terapia (HJT) ?

Ako sa sama Dinah vyjadrila, je to kriya. Voľne do slovenčiny preložíme ako postup alebo technika z jogy, ktorá má za úlohu docieliť určitý výsledok. V prípade HJT je to zvýšenie ženských pohlavných hormónov, ktoré nám od určitého veku prirodzene začínajú klesať. HJT bola špecificky vytvorená pre ženy v menopauze avšak výhody tejto úžasnej techniky našli i ženy, ktoré mali ťažkosti s otehotnením a rôzne ženské problémy spôsobené nízkou hladinou hormónov.
Dinah si túto metódu dala vedecky podložiť a štúdie nájdete v jej knihe Hormonálna Jogová Terapia.

Pre koho je HJT určená?

Pre dievčatá a ženy, ktoré zažívajú rôzne ťažkosti spôsobené nízkou hladinou ženských pohlavných hormónov. Píšem aj dievčatá, pretože HJT môže poslúžiť aj mladým dievčatám s ťažkosťami s menštruáciou. HJT sa odporúča cvičiť ako prevencia už ženám po 35 a samozrejme ženám v menopauze a ženám, ktoré potrebujú povzbudiť svoje žľazy s vnútorným vylučovaním.

KTO JE DINAH RODRIGUES?

Dinah je pôvodom z Brazílie. Narodená v r.1927 je naozaj chodiacim vzorom toho, čo vyučuje.
 
Joge sa začala venovať vo svojej 50tke. Navštevovala najmä kurzy a lekcie Hatha jogy, ktoré jej sedeli najviac. Po dlhoročnom štúdiu a praktikovaní Hatha jogy, jej jej gynekológ pri bežnej prehliadke povedal, že na svoj vek je vo výbornom zdravotnom stave a má vysokú hladinu hormónov. Vtedy mala 65 rokov. Úplne prirodzene mu odpovedala, že už dlho cvičí jogu a navrhla mu, že zostaví sériu cvičení, ktoré by mali za úlohu udržiavať optimálnu hladinu ženských pohlavných hormónov.
 
Začala sa zameriavať na ženskú fyziológiu, študovala vedecké materiály o menopauze a postupne vypracovala sériu cvikov, dychových cvičení a práce s energiou, ktorú dnes poznáme pod menom Hormonálna Jogová Terapia podľa Dinah Rodrigues. Účinky tejto terapie na seba nenechali dlho čakať a Dinah si vytvorila silnú platformu žien, ktorým so svojou technikou pomohla. Aby svojej technike dodala zaslúženú vážnosť, tak začala so zberom informácií od svojich klientiek a vypracovala aj vedeckú štúdiu s pomocou jej dcéry, profesorky na Londýnskej univerzite. 
O svoje poznatky sa už desaťročia delí na svojich seminároch pre lektorov jogy po celom svete.

S čím HJT pomôže?

Dôležité upozornenie/Kontraindikácie

Ak ste si prešli alebo si prechádzate nasledovnými stavmi, konzultujte cvičenie HJT so svojim lekárom.

Ako často cvičiť?

V zásade platí jedna vec: 

Čím častejšie cvičíš, tým rýchlejšie sa dostavia výsledky.